opinie, forum, komentarze

opinie, forum, komentarze (https://www.nasze-kredyty.pl/)
-   Finansowe (https://www.nasze-kredyty.pl/finansowe/)
-   -   Kredyty przez internet (https://www.nasze-kredyty.pl/finansowe/10-kredyty-przez-internet.html)

Admin 08-09-2010 19:33

Kredyty przez internet
 
Polacy już od dłuższego czasu są zapoznani z kredytami. Takie czasy przyszły, że jeśli chce się mieć coś na własność, dom, mieszkanie, samochód czy nawet komputer lub telewizor, to najczęściej trzeba udać się na spacer do banku po różnego rodzaju kredyty.
Tylko niekiedy droga do uzyskania kredytu bywa wyboista. Nie chodzi przy tym już tylko o zbędne i długie formalności, ale także o czas oczekiwania na swoją kolej, potem na konsultanta i na decyzję, którą otrzymamy dopiero po sprawdzeniu naszej zdolności kredytowej. A zatem najpierw potrzebne będą informację czy figurujemy w Biurze Informacji Kredytowej lub jesteśmy zapisani do Krajowego Rejestru Długów. Oczywiście trzeba będzie także podać wysokość naszych dochodów, stan cywilny oraz określić, na co ten kredyt jest nam potrzebny.
Dlatego dobrym rozwiązaniem są kredyty przez internet. Nie tylko kwestia formalności jest tutaj uproszczona, lecz także liczy się wygoda oraz komfort jego uzyskania, ponieważ przy kredytach przez internet nie trzeba nawet wychodzić z domu, aby po jakimś czasie otrzymać pieniądze na konto.
Jeżeli chcemy otrzymać kredyt przez internet, to na stornie internetowej banku wypełniamy wniosek kredytowy a następnie odsyłamy go również droga internetową. Dalsza procedura odbywa się już drogą korespondencyjną, w tym także podpisanie umowy kredytowej.
Jak na razie jedyne kredyty przez Internet, jakie są udzielane przez banki to kredyty gotówkowe, ale to i tak duże udogodnienie dla kredytobiorców, które pozwala zaoszczędzić sporo cennego czasu.

A.G. 08-11-2010 19:57

Niestety bardzo mało banków zawiera umowy przez internet. Dotyczy to tylko klientów, którzy mają podpisanę z bankiem tzw. umowe ramową. Tylko tacy klienci mogą liczyć na to, że uruchomienie procedury kredytowej obejdzie się bez dodatkowej wizyty w oddziale i podpisu. W pozostałych przypadkach- owszem możemy złożyć wniosek o kredyt drogą elektroniczną. Ba! Nawet możemy zrobić to za pośrednictwem telefonu. Jednakże w większości przypadków trzeba jeszcze wybrać się do banku z dodatkowymi zaświadczeniami ( wysokość zarobków, zaświadczenie od pracodwacy, renta, emerytura), dokumentami ( dowód osobity lub paszport) ażeby podpisać osobiście wniosek kredytowy. Dopiero wówczas kwota kredytu zostanie nam przelana na konto.

Maja 10-13-2010 08:30

Przez neta to chyba i tak nie można, już coś gdzieś o tym pisałam, że i tak wymagana jest wizyta w banku. Tyle tylko, że oszczędza się czas, bo wniosek wypełnia się w sieci.


Czasy w strefie GMT. Teraz jest 10:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.