opinie, forum, komentarze  

  Forum kredytowe - opinie i komentarze internautów > FinansoweOdpowiedz
 
Oceń temat

stare 05-15-2014, 07:40   #1
Efinanser

E- finanser - dobre rozwiązanie do zarządzania strukturą sprzedażową

Nowe rozwiązania dla rynku finansowego w świetle kryzysu finansowego

Rynek finansowy w Polsce pomimo kryzysu z końca pierwszej dekady XXI doświadczył znacznego rozwoju pod względem powiązań między sektorami gospodarki krajowej a rynkami zagranicznymi. Mimo tak dynamicznych zmian, branża pośrednictwa finansowego w Polsce pozostaje ciągle w fazie wzrostu i jest na dużo niższym poziomie niż w pozostałych krajach Unii Europejskiej. W rozmaitych opracowaniach podkreśla się również obszarowy wzrost krajowego systemu finansowego bez zasadniczych zmian funkcjonalnych, co odbiło się na tym, iż polska gospodarka stosunkowo łagodnie odczuła zewnętrzne bodźce związane z kryzysem.


Kryzys finansowy jak to zostało wspomniane wyżej nie dotknął Polski w tak istotnym stopniu jak krajów Unii Europejskiej. Wynikało to przede wszystkim z braku dostatecznie silnych powiązań gospodarczych i walutowych. Należy też podkreślić nasza gospodarka dzięki popytowi wewnętrznemu, mniejszemu udziałowi eksportu czy brakowi ryzykownych instrumentów w aktywach banków mogła w dużym stopniu oprzeć się gwałtownemu załamaniu gospodarczemu. Niemniej, co zrozumiałe, przyniósł spowolnienie gospodarcze, a w konsekwencji wzrost bezrobocia i zacieśnienie akcji kredytowej przez banki. Wynikało to z prostego rachunku, z którego wynika, że gdy następuje recesja w gospodarce, odbija się to przede wszystkim na kredytobiorcach, a w konsekwencji banki, chcąc uniknąć nadmiernego ryzyka, podnoszą wymogi co do udzielania kredytów.

Podstawowa zmiana, która zaszła na rynku bankowym, dotyczyła zakazu udzielania kredytów hipotecznych na ponad 100% wartości nieruchomości z minimalnym wkładem własnym. Ponadto zdolność kredytowa klienta zaczęła być dużo bardziej skrupulatnie weryfikowana i banki, które do tej pory zabiegały usilnie o klienta, zamieniły się w tej relacji z nim, rolami. W tej trudnej sytuacji jednym z niewielu optymistycznych zjawisk był rządowy program „Rodzina na swoim”, który znacznie zyskał na popularności. W obliczu niestabilności franka szwajcarskiego kredytobiorcy coraz chętniej zaczęli skłaniać się ku euro i złotówce.

Wydaje się, że najbardziej niekorzystną konsekwencją kryzysu było ograniczenie kredytowania wszystkich firm. Tylko w nieco mniejszej skali dotknęło to klientów indywidualnych. Przyczyną był krach zaufania w światowym systemie finansowym, co drastycznie zmniejszyło dostęp do pieniądza i spowodowało zablokowanie transakcji międzybankowych. W takiej sytuacji można dostrzec jak istotne w sektorze finansowym jest słowo „ryzyko”, które dotyczy zarówno mniejszych, średnich, jak i największych jego uczestników. W związku z tym, że pojęcie ryzyka jest obecne cały czas, należy poszukiwać narzędzia, które pomogły zoptymalizować zarządzanie strukturą sprzedaży, a w efekcie zmniejszyć koszty i choć w ograniczonym zakresie ocenić możliwość rentowności wdrażanych instrumentów finansowych.

Naprzeciw takim oczekiwaniom wychodzi e-finanser.pl. Jest to rozwiązanie pozwalające sprzedawcom produktów finansowych realizować cele biznesowe, w tym zwiększać wysokość sprzedaży i zapewniać efektywniejszy bodziec motywacyjny poszczególnym dystrybutorom. Serwis umożliwia zdefiniowanie struktury sprzedaży pod względem poziomów dystrybucji czy chociażby kształtu systemu prowizyjnego na dowolnym szczeblu działalności, aby zwiększyć efektywność podejmowanych działań. Ponadto e-finanser.pl na bazie szczegółowych analiz rynku i funkcjonowania danej sieci sprzedaży wysuwa rekomendacje poszczególnych działań, związanych m.in. z wdrożeniem na rynek nowego produktu, czy polityką cenową. Rozwiązuje to problem optymalizacji procesu decyzyjnego i pozytywnie wpływa na trafność decyzji biznesowych.

Oprócz tego dzięki e-usłudze firmy 4Management możliwe jest kontrolowanie mechanizmów i efektywności struktury sprzedaży na podstawie zdefiniowanych przez użytkownika parametrów, takich jak trend czy tempo rozwoju sprzedaży. Serwis formułuje także ocenę rentowności sprzedawanego produktu oraz prognozę poziomu sprzedaży, co pomaga przy doborze skuteczniejszej strategii marketingowej. Ostatnią funkcjonalnością jest możliwość definiowania konkursów sprzedażowych dla dystrybutorów poprzez parametryzowanie celów, przebiegu i reguł wyłaniania zwycięzców.

Aby przekonać się, jak serwis działa w praktyce i przetestować proponowane rozwiązania wystarczy wejść na stronę. Zarządzanie siecią sprzedaży nigdy nie było takie proste!Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Działanie 8.1.
Dotacje na innowacje – Inwestujemy w Waszą przyszłość
Efinanser jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


E- finanser - dobre rozwiązanie do zarządzania strukturą sprzedażową na 5, liczba ocen: 0
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Dobre firmy udzielające pożyczek Szukam Pożyczki bez zaświadczeń 25 07-01-2019 08:22
Dobre Konto w Banku Millennium Admin Darmowe konta internetowe 1 01-23-2013 11:53
Dobre pożyczki parabankowe szybka kasa Oferty instytucji pozabankowych 2 12-25-2012 20:58


Czasy w strefie GMT. Teraz jest 19:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
» Tutaj otrzymasz chwilówkę bez BIK! «