opinie, forum, komentarze

opinie, forum, komentarze (https://www.nasze-kredyty.pl/)
-   Finansowe (https://www.nasze-kredyty.pl/finansowe/)
-   -   Jak szybko zablokować kartę bankową? (https://www.nasze-kredyty.pl/finansowe/23-jak-szybko-zablokowaae-karte-bankow.html)

Wera_nika 09-15-2010 09:35

Jak szybko zablokować kartę bankową?
 
Każdemu może się zdarzyć, że zgubi kartę płatniczą, zostawi ją gdzieś, albo zostanie mu ona skradziona. W takich sytuacjach powinno się jak najszybciej zablokować kartę, zgłosić to w placówce banku. W chwili obecnej każdy bank ma od tego osobny numer, trzeba się przebijać przez całą infolinię i może to trwać bardzo długo.


Dlatego też w planach jest wprowadzenie od przyszłego roku jednego numeru, pod którym będzie można blokować wszystkie karty płatnicze - bez względu na rodzaj banku, który je wydał.


Testy owego projektu będą przeprowadzane w najbliższym czasie. Od 2011 roku do projektu ma przystąpić 10 banków. Sam pomysł wydaje się ciekawy i godny uwagi. Ciekawe jak będzie przebiegała jego realizacja?! System będzie opierał się na tzw. fotokodach, czyli niewielkich czarno-białych obrazkach, w których zakodowane są informacje.


Kto będzie współpracował przy tym projekcie? Na pewno numer nie będzie podlegał Telekomunikacji Polskiej. Rozmowy w tej sprawie miały miejsce w kwietniu i doszło do ich zerwania, bowiem TP za drogo wyceniła projekt. Czyżby jak zawsze chcieli zarobić?!

Co sądzicie o samym pomyśle? Uważacie, że byłby on w ogóle pomocny?

Maja 09-15-2010 10:42

No jasne, że pomocny. Ja kiedyś zgubiłam portfel. Nie wiem czy został skradziony czy mi po prostu gdzieś wypadł, musiałam od razu na policję iść, gdzie straciłam masę czasu,a pozniej jeszcze blokowanie kart w banku, składanie wnsioskow o wydanie nowych dokumentów w urzędach, masakra jakas. Nikomu nie zycze.

Dlatego pomysl uwazam za udany, wszystko co usprawni system jest pomocne.

joanna_35 12-15-2010 12:33

Uważam że to dobry pomysł. Jednak mam nadzieję że nie będę miałą okazji sprawdzać skuteczności blokowania kart...


Czasy w strefie GMT. Teraz jest 10:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.