opinie, forum, komentarze  

  Forum kredytowe - opinie i komentarze internautów > FinansoweOdpowiedz
 
Oceń temat

Linki sponsorowane


stare 09-22-2010, 08:32   #1
Wera_nika

Lokaty i rachunki antybelkowe

Każdy kto dysponuje gotówką i chciałby bezpiecznie zarobić, może założyć w banku konto oszczędnościowe, albo wpłacić pieniądze na lokatę bankową. Na jakim produkcie zarabia się najwięcej? Otóż warto postawić na lokaty antybelkowe. O co dokładnie w nich chodzi i czym one są?


Otóż są to lokaty, dzięki którym unika się płacenia podatku Belki. Dzięki nim pieniądze na takiej lokacie rosną szybciej (bo nie jest odejmowana od nich kwota 19% podatku Belki).


Powstaje pytanie jak banki unikają płacenia podatku od odsetek? Otóż tutaj jest haczyk, na poszczególnym koncie mogą być zdeponowane pieniądze tylko do danej kwoty. Najczęściej wymienianym progiem jest limit kwoty - 15 tys. zł. Chociaż można spotkać się z lokatami, na których można zdeponować środki w wysokości do 18 tys. zł. Wszystko właściwie zależy od banku.


Co jeśli pieniędzy mamy więcej? Cóż można znaleźć bank, który oferuje możliwość założenia kilku takich lokat/kont oszczędnościowych/rachunków oszczędzających, albo założyć je w kilku bankach.


Gdzie można założyć takie konto/rachunek czy lokatę? Najczęściej wymienia się Polbank, chociaż po ostatnim kryzysie w Grecji stracił on wielu klientów. Jednakże nadal jego rachunek oszczędzający bez podatku Belki, gdzie pieniądze naliczane są codziennie notowany jest bardzo wysoko w rankingach. Nawet mimo obniżenia oprocentowania do 5% (czyli 6,2% bez podatku Belki).


Co przemawia za Polbankiem? Możliwość wybrania środków w dowolnej chwili. Inaczej przedstawia się sytuacja w Alior Banku, gdzie proponowana jest lokata 6-miesięczna z oprocentowaniem równym takiej samej kwocie (5%, ale 6,2% bez podatku Belki) i także z dzienną kapitalizacją odsetek.


Niestety tutaj, żeby wybrać środki trzeba czekać do końca okresu na jaki została lokata założona, inaczej się je po prostu traci. Maksymalna kwota lokaty wynosi 17 770 zł.Lokata dwuletnia natomiast przebija na głowę oferty innych banków, daje bowiem zysk na poziomie 5,8%, czyli 7,59% bez podatku Belki. Na tej lokacie kwota maksymalna wynosi 13 980 zł.


Gdzie jeszcze szukać atrakcyjnych lokat? W FM Banku, gdzie wprowadzono do oferty lokaty na 9 i 18 miesięcy. Środki są oprocentowane na poziomie 4,8% (6,04% bez podatku Belki) dla lokaty 9-miesięcznej oraz 5,10% (6,55% bez podatku Belki) - dla tej 18-miesięcznej.
Wera_nika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-23-2010, 09:43   #2
Maja
Teraz najkorzystniej wychodzi się właśnie na takich rachunkach czy kontach antybelkowych. JA tam wolę nie inwestować w lokaty, bo nie chcę zamrażać środków na jakiś czas, wolę mieć gotówkę pod ręką. Polecam ofertę Polbanku, chociaż trzeba pamiętać, że to grecki bank.
Maja jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-27-2010, 07:20   #3
olek
Mam konto w Polbanku i jestem zadowolony. A tym gadaniem o tym, że to grecki bank, nie ma polskich gwarancji bankowych itp. się nie przejmuję. W najbliższym czasie raczej nie zbankrutuje. A Grecja przecież dostała spory zastrzyk gotówki w maju, także przez kolejnych kilka lat można spać spokojnie. Oferta Polbanku jest jedną z najlepszych na rynku.
olek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-29-2010, 08:28   #4
Bob
Żenujące jak można kasę trzymać w Polbanku, który tylko nazwę ma ładną. Obsługa kiepska, a konta prowadzone są tak, że to po prostu jakaś masakra. W oddziale można wybrać tylko 15 tys. złotych, a z konta zrobić przelew na 5 tys. I Wy to jeszcze polecacie?
Bob jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-30-2010, 07:52   #5
Magdalena
No niestety, mimo wszystko trzymam pieniądze w Polbanku. Nie boję się. Sytuacja zdaje się być opanowana. Trochę panikowałam w kwietniu i maju, ale teraz śpię spokojnie
Magdalena jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Lokaty i rachunki antybelkowe na 5, liczba ocen: 0
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:Czasy w strefie GMT. Teraz jest 05:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
» Tutaj otrzymasz chwilówkę bez BIK! «