opinie, forum, komentarze  

  Forum kredytowe - opinie i komentarze internautów > FinansoweOdpowiedz
 
Oceń temat

stare 07-06-2011, 10:15   #1
Wera_nika

Idea Bank wprowadza do oferty Konto Firma to Zysk

Klienci Idea Banku bardzo często nie wyrażają się o owej instytucji finansowej pochlebnie. Dzięki temu traci potencjalnych, przyszłych klientów, bowiem w naturze ludzkiej leży kierowanie się zdaniem innych osób. Tymczasem Idea Bank przygotował dla przedsiębiorców ciekawą ofertę - Konto Firma to Zysk.


Należy przypomnieć, że nie można postawić krzyżyka na owej instytucji, bowiem ona ciągle się rozwija. Idea Bank powstał w 2010 roku i być może jeszcze nie zdążył udowodnić, że jest instytucją godną zaufania. Bank ten należy do Getin Holdingu i jego oferta jest skierowana przede wszystkim do przedsiębiorców.


Jakie udogodnienia czekają na klientów firmowych w Idea Banku?
Przede wszystkim bank wprowadził jedno okienko, dla osób, które zakładają działalność gospodarczą. Proponuje im także założenie Lokaty Antyinflacyjnej oraz rachunku firmowego z możliwością oszczędzania pieniędzy.


Oprocentowanie na Koncie Firma to Zysk wynosi bowiem 5% a środki podlegają dziennej kapitalizacji. Pieniądze, które nie są używane przez przedsiębiorcę pracują na siebie. Tym sposobem nie trzeba już wolnej gotówki przelewać na lokatę terminową.


Żeby otworzyć konto trzeba zadeklarować wpływy w wysokości minimum 1 tys. zł. Otwarcie rachunku oraz jego prowadzenie jest darmowe. Podobnie zresztą jak przelewy. Bank nie pobiera prowizji za wypłatę oraz wpłatę środków. Przedsiębiorca może stale monitorować co dzieje się na koncie za pośrednictwem Internetu.
Wera_nika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-23-2014, 13:20   #2
Adamson
a można potraktować konto osobiste jako firmowe jak się jest osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą? Bo np. US raczej nie interesuje czy w banku konto jest prowadzone/oznaczone jako rachunek firmowy, czy osobisty. Ważne że jest podane w US jako konto firmowe.


Pytanie co z nazwą w przelewach? Zależy też pewnie jak się firma nazywa, ale zwykle nazwa zawiera imię i nazwisko osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą.


Kolejna sprawa jak na to bank będzie patrzył? Czy się nie doczepią, że na rachunku osobistym prowadzimy sobie firmę? W kwestii nazwy w samym przelewie chyba nie ma to aż takiego znaczenia, bo jak ktoś płaci fakturę i poda całą nazwę firmy jako odbiorcę, to i tak taki przelew przecież dojdzie.


W Idea Banku w sumie konto firmowe dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą też jest bezpłatne, ale w wielu innych bankach jest pełno prowizji i opłat, których nie ma na przykład w przypadku kont osobistych.___________________
http://antyhaczyk.blogspot.com/2014/06/idea-bank-opinie-lokaty-konta-kredyty.html? - Idea Bank - opinie.
Adamson jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-24-2014, 10:37   #3
protoplasta
Ja posiadam jedno konto do prywatnych celów i jednoosobowej działalności gospodarczej. Pytałem się*urzędników w US i powiedzieli że jak najbardziej można tak robić. Nie wiem jak z większym biznesem.
protoplasta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Idea Bank wprowadza do oferty Konto Firma to Zysk na 5, liczba ocen: 0
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Konto internetowe - jaki bank? ka$a Darmowe konta internetowe 19 05-13-2017 14:14


Czasy w strefie GMT. Teraz jest 17:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
» Tutaj otrzymasz chwilówkę bez BIK! «