opinie, forum, komentarze  

  Forum kredytowe - opinie i komentarze internautów > FinansoweOdpowiedz
 
Ocena: Ocena wątku: 1 głosów, 3.00 średnia.

stare 09-30-2011, 07:06   #1
Wera_nika

Polisolokata w Banku Nordea

Bank Nordea wprowadził do swojej oferty nowy produkt oszczędnościowy, tak zwaną polisolokatę. Łączy ona w sobie cechy zarówno ubezpieczenia, jak i tradycyjnej lokaty bankowej. Co więcej pozwala uniknąć płacenia podatku od zysków kapitałowych, czyli podatku Belki. Oszczędności się pomnażają, a dodatkowo chronione jest nasze życie. Czyż to nie doskonały pomysł na inwestowanie pieniędzy?


Polisolokata o nazwie Nordea Extra Profit cechuje się stałym oprocentowaniem, które wynosi 5,27%, czyli 6,50% na standardowej lokacie, kiedy zdecydujemy się założyć polisolokatę na rok. Na półrocznej polisolokacie zarobimy mniej, bo 4,86%. Inwestowany kapitał jest w 100% chroniony.


Polisolokatę może założyć każdy, kto posiada rachunek w Nordea Banku. Tym samym warunkiem koniecznym jest bycie klientem, albo chęć stania się nim. Co więcej, trzeba posiadać środki finansowe w wysokości co najmniej 5 tys. zł w przypadku polisolokaty rocznej, 10 tys. zł kiedy mowa o polisolokacie półrocznej. Niższy okres inwestowania równa się wyższemu kapitałowi. Co sądzicie o ofercie Nordea Banku?
Wera_nika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-19-2012, 06:35   #2
Zenek W.
I znowu wymóg bycia klientem... Gdybym miał być klientem (tzn. mieć konto) wszystkich banków, w których chcę założyć lokatę, wziąć kredyt lub dokonać jakiejkolwiek operacji, to chyba miałbym więcej kont bankowych niż pieniędzy...
Ale z drugiej strony rozumiem, że banki chcą w jakiś sposób zatrzymać sobie klienta
Zenek W. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-19-2012, 07:58   #3
Wera_nika
Jednakże zazwyczaj koszty założenia konta są niewielkie czy nawet cała transakcja jest bezpłatna. Później zawsze można konto zamknąć. Chociaż dla mnie to też za dużo roboty i zachodu. Zazwyczaj patrzę na produkt, który nie wymaga angażowania się w inne produkty bankowe, nawet zakładania konta za 0 zł. Bo nie jest mi to potrzebne, wystarczy, ze już i tak korzystam z dwóch banków.
Wera_nika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-20-2012, 20:15   #4
ramonka
Czytałam o pakietach łączących polisy na życie z funduszem inwestycyjnym. Część składki idzie na ubezpieczenie na życie, a część jest inwestowana. Ciekawe czy to bardziej opłacalne niż lokata. Na inwestycjach można trochę zarobić.
  Odpowiedź z Cytatem

stare 12-27-2012, 19:28   #5
Hamira
Zależy od inwestycji, ale z reguły na inwestycjach można zarobić więcej. Najlepiej wybrać takie oferty, gdzie sami możemy zdecydować, czy chcemy inwestować w fundusze o większym, czy mniejszym ryzyku.
  Odpowiedź z Cytatem

stare 12-29-2012, 15:20   #6
Klaryna
Inwestowanie pieniędzy zawsze obarczone jest ryzykiem. Ale nie zawsze takim samym. Nawet najbardziej doświadczony inwestor nie zagwarantuje nam 100% zysku, ale jeśli nie zaczniemy oszczędzać, może się okazać, że emerytury Państwowe mogą nam nie wystarczyć.
  Odpowiedź z Cytatem

stare 04-07-2015, 14:03   #7
danielk
Cytat:
Napisał Klaryna Zobacz post
Inwestowanie pieniędzy zawsze obarczone jest ryzykiem. Ale nie zawsze takim samym. Nawet najbardziej doświadczony inwestor nie zagwarantuje nam 100% zysku, ale jeśli nie zaczniemy oszczędzać, może się okazać, że emerytury Państwowe mogą nam nie wystarczyć.
to prawda jednak nie opłaca się ładować pieniędzy w polisolokatę. Zanim ludzie zaczęli się skarżyć na forach, wziąłem polisolokatę w Nordei. Okazało się, że zyski z tego żadne, a gdy chciałem zrezygnować to zaczęli mówić o opłatach.okazała się kolosalna. Stwierdziłem, że tak tego nie zostawię i zgłosiłem się do kancelarii o odzyskanie kasy. Udało się odzyskać większość pieniędzy. Przynajmniej nie pozostawiłem im satysfakcji .
danielk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Polisolokata w Banku Nordea 3.00 na 5, liczba ocen: 1
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Nowy produkt - Nordea Ekstra Profit Wera_nika Finansowe 3 06-20-2012 06:32


Czasy w strefie GMT. Teraz jest 13:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
» Tutaj otrzymasz chwilówkę bez BIK! «