opinie, forum, komentarze  

  Forum kredytowe - opinie i komentarze internautów > FinansoweOdpowiedz
 
Ocena: Ocena wątku: 1 głosów, 4.00 średnia.

Linki sponsorowane


stare 11-15-2011, 10:54   #1
Wera_nika

Inwestycje w złoto

Jeśli zastanawiasz się czy opłaca się inwestować w złoto, to odpowiedź brzmi zdecydowanie TAK. Lokowanie pieniędzy w złoto stanowi alternatywę dla tradycyjnych lokat bankowych. W niepewnych czasach, kiedy to mamy do czynienia z wahaniami cen walut pieniądze można ulokować tak, żeby nie przynosiły strat - chociażby stawiając na złoto.


Warto pamiętać o tym, że inwestować w złoto można bezpośrednio, jak i pośrednio. Można nie tylko umieścić oszczędności na lokacie strukturyzowanej opartej na złocie, w funduszu, ale i kupić sztabki, biżuterię czy monety. W przypadku tego drugie wyjścia rodzi się pytanie gdzie owe złoto trzymać. Czy aby na pewno bezpiecznie jest przechowywać dobra materialne cechujące się wysoką wartością w domu? Oczywiście najlepszym wyjściem z sytuacji byłoby przechowywanie kosztowności w skrytce bankowej, jednakże wówczas należy liczyć się z koniecznością opłacania jej.


Jeżeli zdecydujemy się na pomnażanie naszych oszczędności w oparciu o złoto musimy wiedzieć, że z roku na rok przybywa instrumentów finansowych, które dają nam taką możliwość. Możemy bowiem nabywać certyfikaty, akcje kopalń złota czy innych surowców, zarabiać w ramach funduszy inwestycyjnych, produktów strukturyzowanych czy instrumentów pochodnych (chociażby kontraktów terminowych).
Wera_nika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-16-2011, 06:57   #2
kamil389
zgadza sie, zloto to najlepsza inwestycja
kamil389 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-10-2011, 21:13   #3
Mariolka
Złoto nie jest najlepszą inwestycją. Owszem, jest jedną z bezpieczniejszych. Wszystko zależy od potrzeb jakie mają inwestorzy.
Mariolka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-13-2011, 08:18   #4
Wera_nika
Mariolka, skoro uważasz, że inwestycja w złoto wcale nie jest najlepsza to co Twoim zdaniem jest?
Wera_nika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-15-2012, 18:38   #5
Pożyczki pozabankowe
Przecież to jasne, że trzeba bardzo uważać na inwestycje w złoto. Wystarczy popatrzeć na to jak się kształtowała cena złota przez ostatni rok. Najpierw urosła góra, a później od połowy roku cena złota sporo spadła.
Tak bezmyślnie nie można inwestować nawet w złoto.
Pożyczki pozabankowe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-12-2012, 09:05   #6
Szukam porady

Tanie złoto

Bez wątpienia nie można lekką ręką inwestować w złoto w jakiś firmach, które tylko 'ręczą' swoim słowem, że je kupują i przechowują. Namnożyło się teraz takich dziwnych ofert.
Albo złoto kupować samemu, albo w tym zakresie współpracować z bankami, a nie podejrzanymi spółkami.
Szukam porady jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-14-2012, 10:05   #7
Wera_nika
Nadal panuje szał na inwestycje w złoto, ale chyba już trochę ucichł. Jeszcze kilka miesięcy temu głośno było o złocie na każdym kroku. Tym bardziej, że inwestycje w złoto dawały niezłe zyski. Dziś jednakże chyba nie ma tak ogromnej przebitki?! W każdym bądź razie zgadzam się w zupełności, że należy dokładnie sprawdzić firmę, u której chce sie zainwestować w złoto. A inwestycje w ten kruszec to nie tylko produkty strukturyzowane oparte na złocie, ale i chociażby kupno sztabek złota czy biżuterii. A na to ostatnie można się przecież porwać samemu. Do tego jak żona się ucieszy z takiej inwestycji.
Wera_nika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-15-2012, 13:28   #8
Zenek W.
Nie mam zaufania do złota. Jest moim zdaniem mniej pewną inwestycją niż waluty obce. Teraz złoto jest drogie, ale może się okazać, że za parę miesięcy poleci z hukiem w dół... i co wtedy? Będzie płacz i zgrzytanie zębami....
Zenek W. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-27-2014, 12:13   #9
10tolek
Złoto teraz odbija się do dna. Jak widać początek roku to doskonały moment by zarobić na złocie. Tendencja zwyżkowa moim zdaniem utrzyma się do kwietnia. Dla chcących coś zarobić to ostatni moment by zakupićw Mennicy Polskiej.
10tolek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-29-2014, 19:28   #10
KrzysztofKuznik
Cytat:
Napisał Zenek W. Zobacz post
Nie mam zaufania do złota. Jest moim zdaniem mniej pewną inwestycją niż waluty obce. Teraz złoto jest drogie, ale może się okazać, że za parę miesięcy poleci z hukiem w dół... i co wtedy? Będzie płacz i zgrzytanie zębami....
ja tam bym sie nie zgodzil z toba. koniec koncow co by sie nie zdazylo to zloto zawsze bedzie najlepsza waluta, trzeba tylko znalesd dobry moment na kupno , poszukac statystyk zlota z kilkunastu lat i czekac na dobry moment gdy bedzie w przyzwoitej cenie
KrzysztofKuznik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Inwestycje w złoto 4.00 na 5, liczba ocen: 1
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:Czasy w strefie GMT. Teraz jest 09:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
» Tutaj otrzymasz chwilówkę bez BIK! «