opinie, forum, komentarze  

  Forum kredytowe - opinie i komentarze internautów > FinansoweOdpowiedz
 
Oceń temat

Linki sponsorowane


stare 02-06-2012, 11:49   #1
Wera_nika

Leasing konsumencki

Leasing konsumencki stanowi alternatywę dla kredytu samochodowego, jednakże może skorzystać z niej jedynie osoba fizyczna. Sama chęć jednakże nie wystarczy. Firmy leasingowe dokładnie sprawdzą każdego klienta. Na leasing nie mają co liczyć osoby bezrobotne. Żeby w ogóle móc myśleć o leasingu trzeba posiadać wkład własny, zazwyczaj w wysokości około 10% wartości samochodu. Pozostała część rozłożona jest na raty.

Kto może skorzystać z leasingu konsumenckiego?

Leasing konsumencki jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie posiadają umowy o pracę (są przedstawicielami wolnych zawodów, pracują na kontraktach, na umowę zlecenie itp.). - takim bowiem trudno dostać kredyt samochodowy w banku. Leasing konsumencki nie jest przeznaczony dla emerytów, rencistów, osób na urlopie wychowawczym itp. Niekiedy spotkać się można również z obostrzeniami dotyczącymi wieku leasingobiorcy (powyżej 25 lat).

Leasingobiorca dokładnie sprawdzi konsumenta zanim podpisze z nim umowę, tym samym nie unikniemy sprawdzania w BIK-u. Osoby, które zalegają z płatnościami i mają przyjemność spotykania się z komornikiem muszą zapomnieć o leasingu konsumenckim.


Zalety i wady leasingu konsumenckiego

Warto podkreślić, że cała procedura leasingu konsumenckiego przebiega na uproszczonych zasadach. Tym samym załatwienie wszystkich formalności trwa znacznie krócej aniżeli w przypadku kredytu samochodowego. Co trzeba ze sobą zabrać? Na pewno niezbędne będą dwa dowody tożsamości (dowód, prawo jazdy lub paszport). Ponadto zaświadczenie o zarobkach. Leasing konsumencki niestety uniemożliwia amortyzację kosztów (rat leasingowych), nie da się również zaoszczędzić na podatku VAT.


Koszty wykupu samochodu

Kiedy kupujemy wymarzone cztery kółka za gotówkę stajemy się właścicielami auta. Tymczasem w przypadku leasingu właścicielem jest leasingodawca. Dopiero po zapłaceniu ostatniej raty i wykupie samochodu to klient - konsument staje się właścicielem. Koszt wykupu samochodu wynosi zazwyczaj około 1-2% jego wartości. Co więcej nie tzreba decydować się na wykupienie samochodu, można po spłacie ostatniej raty wziąć w leasing nowy samochód.


Leasing konsumencki - na jaki czas?

Warto wspomnieć o tym, że leasing konsumencki zazwyczaj udzielany jest na okres 2-5 lat (znaleźć można oferty, gdzie okres ten jest wydłużony do 7 lat), podczas gdy kredyt samochodowy można rozłożyć na znacznie dłuższy okres czasu. To z kolei wiąże się z wyższymi ratami co miesiąc, a tym samym i zmniejszeniem zainteresowania samym leasingiem konsumenckim.
Wera_nika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-16-2018, 10:23   #2
regii
Leasing konsumencki to spoko pomysł potwierdzam, bo sam korzystałem z oferty Platformy Finansowej dostałem na dobrych warunkach i fakt pracowałem wtedy na umowę o dzieło nie było to na potrzebę samochodu, ale komputera za około 5000zł. Załatwiony bez problemu na dobrych warunkach także polecam sobie ich sprawdzić jeśli ktoś potrzebuje
regii jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Leasing konsumencki na 5, liczba ocen: 0
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Leasing na samochód w SKOK-u Wera_nika Finansowe 1 10-01-2011 18:13


Czasy w strefie GMT. Teraz jest 22:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
» Tutaj otrzymasz chwilówkę bez BIK! «