opinie, forum, komentarze  

  Forum kredytowe - opinie i komentarze internautów > Najlepsze karty kredytoweOdpowiedz
 
Oceń temat

stare 01-30-2011, 19:17   #1
A.G.

MasterCard podnosi opłaty


Niestety ale nie mamy dobrych wieści dla osób, korzystających z kart płatniczych MasterCard. Od stycznia firma ta wprowadziła nową opłatę od transakcji kartowych. Nowa decyzja spotkała się z ostrą reakcją ze strony agencji, zajmujących się rozliczaniem transakcji kartowych. Agenci protestują przeciwko wprowadzeniu nowych opłat.

Nowa opłata obowiązuje od nowego roku i wynosi 0,025 %. Jest on naliczana od obrotów na kartach wszystkich organizacji płatniczych nie tylko MasterCard. Wszystkie środki pozyskane dzięki temu, sfinansują specjalny fundusz. Beneficjentami funduszu miałby zostać banki.

Zdaniem agentów tak a nie inna decyzja MasterCard z pewnością odbije się na klientach. Zwiększą się bowiem koszty obsługi kart co w przyszłości przełoży się na wzrost cen. Jak podkreślają agencje, firmy rozliczeniowe nie są w stanie ponieść dodatkowych kosztów. Dlatego też koszty te zostaną przeniesione na firmy, zajmujące się akceptacją płatności kartowych. Niestety firmy te z pewnością wzrost kosztów wkalkulują sobie w ceny produktów, które będą musieli zapłacić klienci.

Agencje postanowiły wysłać list protestacyjny do MasterCard. Podkreślili w nim jasno, że taka decyzja firmy będzie miała bardzo zły wpływ na rozwój płatności bezgotówkowych w Polsce.
A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


MasterCard podnosi opłaty na 5, liczba ocen: 0
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:Czasy w strefie GMT. Teraz jest 02:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
» Tutaj otrzymasz chwilówkę bez BIK! «