opinie, forum, komentarze

opinie, forum, komentarze (https://www.nasze-kredyty.pl/)
-   Pomoc dla zadłużonych (https://www.nasze-kredyty.pl/pomoc-dla-zad-u-onych/)
-   -   Jak wyjść z BIK (https://www.nasze-kredyty.pl/pomoc-dla-zad-u-onych/1666-jak-wyj-ae-z-bik.html)

Z długami 11-21-2012 10:47

Jak wyjść z BIK
 
Zwracam się do was z pilną prośbą. Jestem osobą posiadającą problemy finansowe. Ledwo wiążę koniec z końcem, ale jakoś ciągnę.
Muszę wziąć kredyt w wysokości około 5 tys zł na zakup samochodu do firmy. Póki co banki mi odmawiają, bo kiedyś nie spłacałam rzetelnie kredytów. Teraz nie zalegam żadnej instytucji i chcę wyczyścić BIK.
Proszę napiszcie jak wyjść z BIK.

Pomysłowy 11-22-2012 08:09

Wyczyścić BIK
 
BIK spokojnie można wyczyścić. Wcale nie trzeba czekać, aż samo się zrobi.
To co trzeba zrobić na początek to spłacić całe zadłużenie jakie wyszczególnione jest w BIK. Po tym można przystąpić do czyszczenia baz.
Najprościej, ale nie najtaniej można skorzystać z firm specjalizujących się w tym zakresie.
Taniej, ale trzeba się nabiegać i naczytać poradników prawnych można samemu wyczyścić BIK.
Warto pamiętać, że każdy obywatel ma wpływ na to, czy chce by jego dane były przetwarzane w jakichkolwiek bazach, czy nie chce.

Mariolka 12-01-2012 16:34

Ogólnie czyszczenie BIKu to nie jest prosta sprawa. Trzeba naprawdę wiedzy i czasu i nieraz biegania po różnych instytucjach, żeby wyprostować zaszłości.
Dla kogoś, kto obecnie ma zdolność kredytową i potrzebuję kredytu to bez wątpienia może być ważna sprawa. Lepiej nie korzystać z parabanków....

Ludek 09-11-2013 08:10

Czy komuś udało się wyczyścić BIK we własnym zakresie ? Dostałem kilka ofert od firm ale jakoś im nie ufam. Mam trochę czasu i chęci i sam mogę to spróbować. Nie wiem tylko czy to możliwe

Pi_Uch 09-15-2013 15:59

Nikt dla Nas nie wyczyści BIK - u ("nie dajmy się nabić w butelkę"). Zadbajmy o dobrą historię kredytową - po pierwsze spłaćmy wszystkie zaległe raty, po drugie - nie dopuszczajmy do opóźnień kolejny raz, i po trzecie - weźmy pod uwagę konsolidacje wszystkich kredytów, pożyczek, kart kredytowych...

Nie zarejestrowany 07-22-2014 10:35

Jeśli chodzi o [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jest zapisana w bazie, więc jedyną opcją na usunięcie takiego wpisu jest uregulowanie zaległych należności i zgłoszenie tego do dłużnika. Zgodnie z ustawą to na nim spoczywa wtedy obowiązek dokonania uaktualnienia wpisu i usunięcia go, gdy długi zostały spłacone.

brudas 10-10-2014 10:43

Po pierwsze należy pozbyć się wszystkich długów. A z BIK nie da się*po prostu wyjść, tam są*informacje o wszystkich obywatelach ;) Ale są firmy które zajmują się*tym profesjonalnie, sprawdź powyższe linki.

eRzecznik BIK 10-10-2014 14:48

Cytat:

Napisał brudas (Post 6225)
Po pierwsze należy pozbyć się wszystkich długów. A z BIK nie da się*po prostu wyjść, tam są*informacje o wszystkich obywatelach ;) Ale są firmy które zajmują się*tym profesjonalnie, sprawdź powyższe linki.

Dzień dobry,

Tzw. „czyszczenie BIK” może jedynie polegać na zwróceniu się do banku lub SKOK-u z prośbą
o restrukturyzację kredytu. Nie istnieją żadne merytoryczne przesłanki do oferowania takiej usługi. Usuwanie danych z BIK jest możliwe wyłącznie w 3 sytuacjach:
a) gdy wcześniej udzielona zgoda na przetwarzanie danych po wygaśnięciu zobowiązania kredytowego zostanie odwołana lub upłynie termin, na jaki została udzielona,
b) gdy upłynie 5-letni termin przetwarzania danych klienta bez jego zgody po wygaśnięciu zobowiązania (art. 105a ust.3 Prawa bankowego),
c) gdy w BIK znalazły się dane błędne, omyłkowo wprowadzone do systemu BIK przez bank lub SKOK.

Każdy może to zrobić samodzielnie, nie ma potrzeby wynajmować do tego jakiejkolwiek firmy.
Odradzam jednak wycofanie zgody na przetwarzanie danych po wygaśnięciu zobowiązania, ponieważ pozytywne informacje umożliwiają nam tworzenie swojej pozytywnej historii kredytowej, która w przyszłości może okazać się niezbędna do wzięcia kredytu lub pozwoli nam wynegocjować z bankiem lepsze warunki. Natomiast informacje o opóźnieniach będą i tak widoczne przez 5 lat od momentu całkowitej spłaty.

W razie pytań i wątpliwości służę pomocą,
eRzecznik BIK

hannka 03-18-2015 12:28

Witam ja słyszałam ,że czasami po upływie 5 lat zostajemy cały czas jako dłużnicy. Etapy restrukturyzacji zadłużenia dzięki firmą oddłużeniowym , myślę ,że będą tu dobrym przykładem wyjścia z zadłużenia . Ja ze swojej strony słyszała łam wiele dobrych opinii na temat lexperto.

Nie zarejestrowany 09-10-2015 13:16

Szanowni Państwo,

myślę, że jesteśmy w stanie rozwiązać problem osób, które mają kłopoty z BIKIEM. Posiadamy profesjonalną kadrę. Nie obiecujemy złotych gór, tylko spełniamy realia takie, jakie są naprawdę. Ustawa jasno mówi, kiedy taki BIK można wyczyścić. Zapraszamy serdecznie tutaj, gdyż naprawdę warto, a niezobowiązująca rozmowa telefoniczna, na pewno nie zaszkodzi. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pozdrawiamy,

zespół czyszczeniebiku.pl


Czasy w strefie GMT. Teraz jest 18:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.