opinie, forum, komentarze  

  Forum kredytowe - opinie i komentarze internautów > Pomoc dla zadłużonychOdpowiedz
 
Ocena: Ocena wątku: 2 głosów, 3.50 średnia.

stare 11-21-2012, 11:47   #1
Z długami

Jak wyjść z BIK

Zwracam się do was z pilną prośbą. Jestem osobą posiadającą problemy finansowe. Ledwo wiążę koniec z końcem, ale jakoś ciągnę.
Muszę wziąć kredyt w wysokości około 5 tys zł na zakup samochodu do firmy. Póki co banki mi odmawiają, bo kiedyś nie spłacałam rzetelnie kredytów. Teraz nie zalegam żadnej instytucji i chcę wyczyścić BIK.
Proszę napiszcie jak wyjść z BIK.
  Odpowiedź z Cytatem

stare 11-22-2012, 09:09   #2
Pomysłowy

Wyczyścić BIK

BIK spokojnie można wyczyścić. Wcale nie trzeba czekać, aż samo się zrobi.
To co trzeba zrobić na początek to spłacić całe zadłużenie jakie wyszczególnione jest w BIK. Po tym można przystąpić do czyszczenia baz.
Najprościej, ale nie najtaniej można skorzystać z firm specjalizujących się w tym zakresie.
Taniej, ale trzeba się nabiegać i naczytać poradników prawnych można samemu wyczyścić BIK.
Warto pamiętać, że każdy obywatel ma wpływ na to, czy chce by jego dane były przetwarzane w jakichkolwiek bazach, czy nie chce.
  Odpowiedź z Cytatem

stare 12-01-2012, 17:34   #3
Mariolka
Ogólnie czyszczenie BIKu to nie jest prosta sprawa. Trzeba naprawdę wiedzy i czasu i nieraz biegania po różnych instytucjach, żeby wyprostować zaszłości.
Dla kogoś, kto obecnie ma zdolność kredytową i potrzebuję kredytu to bez wątpienia może być ważna sprawa. Lepiej nie korzystać z parabanków....
Mariolka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-11-2013, 09:10   #4
Ludek
Czy komuś udało się wyczyścić BIK we własnym zakresie ? Dostałem kilka ofert od firm ale jakoś im nie ufam. Mam trochę czasu i chęci i sam mogę to spróbować. Nie wiem tylko czy to możliwe
  Odpowiedź z Cytatem

stare 09-15-2013, 16:59   #5
Pi_Uch
Nikt dla Nas nie wyczyści BIK - u ("nie dajmy się nabić w butelkę"). Zadbajmy o dobrą historię kredytową - po pierwsze spłaćmy wszystkie zaległe raty, po drugie - nie dopuszczajmy do opóźnień kolejny raz, i po trzecie - weźmy pod uwagę konsolidacje wszystkich kredytów, pożyczek, kart kredytowych...
Pi_Uch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-22-2014, 11:35   #6
Nie zarejestrowany
Jeśli chodzi ojest zapisana w bazie, więc jedyną opcją na usunięcie takiego wpisu jest uregulowanie zaległych należności i zgłoszenie tego do dłużnika. Zgodnie z ustawą to na nim spoczywa wtedy obowiązek dokonania uaktualnienia wpisu i usunięcia go, gdy długi zostały spłacone.
  Odpowiedź z Cytatem

stare 10-10-2014, 11:43   #7
brudas
Po pierwsze należy pozbyć się wszystkich długów. A z BIK nie da się*po prostu wyjść, tam są*informacje o wszystkich obywatelach Ale są firmy które zajmują się*tym profesjonalnie, sprawdź powyższe linki.
brudas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-10-2014, 15:48   #8
eRzecznik BIK
Cytat:
Napisał brudas Zobacz post
Po pierwsze należy pozbyć się wszystkich długów. A z BIK nie da się*po prostu wyjść, tam są*informacje o wszystkich obywatelach Ale są firmy które zajmują się*tym profesjonalnie, sprawdź powyższe linki.
Dzień dobry,

Tzw. „czyszczenie BIK” może jedynie polegać na zwróceniu się do banku lub SKOK-u z prośbą
o restrukturyzację kredytu. Nie istnieją żadne merytoryczne przesłanki do oferowania takiej usługi. Usuwanie danych z BIK jest możliwe wyłącznie w 3 sytuacjach:
a) gdy wcześniej udzielona zgoda na przetwarzanie danych po wygaśnięciu zobowiązania kredytowego zostanie odwołana lub upłynie termin, na jaki została udzielona,
b) gdy upłynie 5-letni termin przetwarzania danych klienta bez jego zgody po wygaśnięciu zobowiązania (art. 105a ust.3 Prawa bankowego),
c) gdy w BIK znalazły się dane błędne, omyłkowo wprowadzone do systemu BIK przez bank lub SKOK.

Każdy może to zrobić samodzielnie, nie ma potrzeby wynajmować do tego jakiejkolwiek firmy.
Odradzam jednak wycofanie zgody na przetwarzanie danych po wygaśnięciu zobowiązania, ponieważ pozytywne informacje umożliwiają nam tworzenie swojej pozytywnej historii kredytowej, która w przyszłości może okazać się niezbędna do wzięcia kredytu lub pozwoli nam wynegocjować z bankiem lepsze warunki. Natomiast informacje o opóźnieniach będą i tak widoczne przez 5 lat od momentu całkowitej spłaty.

W razie pytań i wątpliwości służę pomocą,
eRzecznik BIK
eRzecznik BIK jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-18-2015, 13:28   #9
hannka
Witam ja słyszałam ,że czasami po upływie 5 lat zostajemy cały czas jako dłużnicy. Etapy restrukturyzacji zadłużenia dzięki firmą oddłużeniowym , myślę ,że będą tu dobrym przykładem wyjścia z zadłużenia . Ja ze swojej strony słyszała łam wiele dobrych opinii na temat lexperto.
hannka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-10-2015, 14:16   #10
Nie zarejestrowany
Szanowni Państwo,

myślę, że jesteśmy w stanie rozwiązać problem osób, które mają kłopoty z BIKIEM. Posiadamy profesjonalną kadrę. Nie obiecujemy złotych gór, tylko spełniamy realia takie, jakie są naprawdę. Ustawa jasno mówi, kiedy taki BIK można wyczyścić. Zapraszamy serdecznie tutaj, gdyż naprawdę warto, a niezobowiązująca rozmowa telefoniczna, na pewno nie zaszkodzi.

Pozdrawiamy,

zespół czyszczeniebiku.pl
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Jak wyjść z BIK 3.50 na 5, liczba ocen: 2
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Jak wyjść z pętli finansowej? mozzarto Podstawowe zagadnienia 6 07-24-2019 09:37
Jak wyjść z długów ? Oddłużanie Podstawowe zagadnienia 3 05-25-2016 20:52
Jak szybko wyjść z zadłużenia? ka$a Pomoc dla zadłużonych 13 03-20-2015 14:35


Czasy w strefie GMT. Teraz jest 16:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
» Tutaj otrzymasz chwilówkę bez BIK! «